Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odborno metodické zamestnanie 27.04.2013

28. 4. 2013

 V sobotu 27.04.2013 sa na jazere Biele brehy konalo odborno metodické zamestnanie strojníkov a veliteľov hasičských zborov okresu Martin.  Stretnutie začalo na okresnom riaditeľstve HaZZ v Martine, kde účastníkov privitali pán riaditeľ OR HaZZ Martina Ing. Peter Podhorský, riaditeľka OV DPO SR v Martine pani Michaela Pavolková a okresný veliteľ Roman Maťko. Následne po zahájení prebehla teoretická prednáška pod vedením príslušníkov HaZZ Martin Petrom Hajasom, Dušanom Krištofom a Tomášom Beharkom. Potom sa všetci premiestnili na jazero Biele brehy, známe tiež ako Ontário pri Sučanoch, kde bolo zriadených 9 stanovíšť, pričom každé riešilo konkrétny tip praktickej prednášky k použitiu danej hasiacej techniky.

1. stanovište : lávajúce čerpadlo,2. CAS K 25 LIAZ 101, 3. Ejektor, tvorba peny, 4. CAS 32 Tatra 148, 5. Kalové čerpadlo Heron, 6. CAS 25 Š 706 RTHP, 7. Prenosná striekačka PS 12, 8. DA Iveco Daily a stanovište č. 9. zdravotná pomoc.

Na každej pozícii prednášajúci účastníkom, rozdeleným do 8 skupín vysvetlili výhody, prípadne nedostaky, konkrétnej požiarnej techniky a taktiež si mohli skúsiť prácu s tou, ktorou technikou. Zástupcovia nášho zboru, menovite Ján Záborský a Ľuboš Thomka boli súčasťou skupiny č. 5, zloženej zo strojníkov a veliteľov z DHZ Trnovo, Trebostovo a Turčiansky Peter. Súčasťou odborno metodického zamestnania bol aj obed, pripravený členmi DHZ Záturčie. Po ukončení prednášok členovia DHZ vykonali nástup k ukončeniu a akciu vyhodnotili ako úspešnú, pričom sa k nej písomne vyjadrili všetky skupiny. Za možnosť zúčastniť sa tohto podujatia v mene nášho DHZ Trnovo ďakujeme.

 

Náhledy fotografií ze složky Odborno metodické zamestnanie 27.04.2013