Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vatra SNP 2012

31. 8. 2012

 V stredu 29. augusta 2012 sa v podvečerných hodinách uskutočnilo pálenie vatry pri príležitosti Výročia SNP a to na tradičnom mieste na lúke nad cintorínom. Ojedinelú akciu pripravila Obec Trnovo v spolupráci s DHZ Trnovo pre všetkých občanov, ako aj členov hasičského zboru. Začiatok bol o 19.30 hod. pričom na mieste bolo niekoľko ľudí, ktorí si prišli uctiť pamiatku na našich predkov, ktorí položili svoje životy na oltár vlasti za našu slobodu. Po zapálení ohňa sa účastníci pustili do rôznych rozhovorov, spomínania a pritom spoločne obdivovali prekrásny výhľad na Turčiansku kotlinu, ktorý je hádam najlepší práve z Trnova. V príjemnej a pokojnej atmosfére sa všetci zdržali do zotmenia a potom sa pomaličky vytrácali do svojich domovov. Aj večerný pohľad na našu obec prináša očarenie a každého hreje pri srdci keď vidí zažnuté svetlá v oblokoch domov a ako z celej dediny cítiť pokoj a kľud. Ako sa celý kraj chystá odpočívať po celodennej robote a ruchu. Aj za takéto pokojné večery a do mierových rán prebúdzanie sa v našom prekrásnom Turci naši predkovia v SNP bojovali. Česť Vám všetkým, nikdy nezabudneme a nech na Vašu slávu horia ohne pokoja a mieru.

 

Náhledy fotografií ze složky Vatra SNP 2012