Jdi na obsah Jdi na menu
 


Družba s DHZ Trnové

26. 4. 2016

V piatok 22.4.2016 a v nedeľu 24.4.2016 sa zúčastnili zástupcovia nášho zboru 90. výročia založenia Dobrovoľného hasičského zboru v Trnovom. V piatok naši priatelia usporiadali tanečnú zábavu, na ktorej nás zastupoval veliteľ a tajomník, kde dôstojne reprezentovali našu organizáciu a nadviazali veľmi dobré vzťahy nielen s kolegami z Trnového, ale aj s členmi z DHZ Rosina a Stráňavy. V nedeľu sa osádka rozrástla o strojníka a zástupcu mládeže. Na podujatí sa v spoločnosti predsedu Žilinského samosprávneho kraja pána Juraja Blanára zúčastnil aj starosta našej obce pán Ján Lukáč s manželkou. Samozrejme sme sa prezentovali aj novým hasičským vozidlom CAS 15 Iveco Daily a historickou zástavou nášho zboru, ktorú niesol v sprievode zúčastnených tajomník Matej Thomka. Toto podujatie bolo veľmi výnimočné a pamätné, nakoľko sa zrodila spolupráca a hlavne nové priateľstvo. Bolo krásne vidieť zástavu nášho zboru v spoločnosti ostatných zástav zo zúčastnených zborov ako Trnové, Rosina, Stráňavy, Vranie, či Praha. Našim priateľom sme odovzdali malý darček s hasičskou tématikou a pozvali sme ich na letnú tanečnú zábavu k nám do Trnova. Ďakujeme DHZ Trnové za pozvanie a krásne chvíle strávené medzi úžasnými ľuďmi a tešíme sa na ich návštevu u nás.